Luxusní koupelny v soukromé vile zdobí inovativní skla

Pro soukromého investora jsme zaměřili, vyrobili a nainstalovali interiérová skla do čtyř koupelen. Pro dosažení exkluzivního designu byla použita inovativní skla Matelac, Mirox 4Green, Matelux a Luxclear Protect od AGC, která odpovídají posledním trendům v interiérovém designu. Realizaci této designové zakázky provedla ve spolupráci s ing. arch. Pavlem Hanzalem brněnská montážní firma Alfa Styl.

Lakovaná skla se saténovým povrchem

Některé stěny a čelní a boční plochy umyvadlových skříněk jsou obloženy černým lakovaným sklem se saténovým povrchem Matelac Black Classic a bílým matovaným sklem Matelac White Pure. Skla jsou uložena v rámech Alfa Styl S21 s integrovaným profilem.

Extra čirá ekologická zrcadla

Stěny za umyvadly a čelní plochy horních skříněk jsou obloženy velkoformátovými extra čirými ekologickými zrcadly Mirox 4Green Clearvision.

Skříňka zavěšená před zrcadlem

V jedné z koupelen je spodní umyvadlová skříňka před zrcadlem. Ta byla zavěšena pomocí speciálního systému kotvení pro ochranu zrcadel před prasknutím.

Sprchové sklo

Do sprchového koutu a na sprchové zástěny bylo použito základní čiré sklo Planibel. Na doporučení AGC by však bylo vhodnější použít unikátní sprchové sklo Luxclear Protect s ochranou proti usazování vodního kamene. Speciální povlak s trvalým účinkem chrání povrch skla a výrazně zpomaluje proces stárnutí způsobený stykem skla s vodou. Sklo tak i po letech zůstane zářivé a průhledné jako při jeho pořízení.

Sklo pro zachování soukromí

V jednom ze sprchových koutů, který sousedí s toaletou, byla nainstalována zástěna ze satinovaného skla Matelux Clear. Matelux je matné neprůhledné sklo, které na WC poskytuje soukromí a zároveň propouští do sprchy dostatek světla.

Otvory ve skle

Otvory ve skle na vypínače, zásuvky i ovládací tlačítka geberitu s minimalistickým rámečkem byly přesně zaměřeny dle přání zákazníka a vyříznuty do velkoformátových skleněných panelů.

Zajímavosti o projektu

Cena za sklo včetně navržení technického řešení, zpracování (řezání, vrtání a broušení), dopravy a instalace byla 210.000 Kč bez DPH.

 

Realizaci této designové zakázky provedla ve spolupráci s ing. arch. Pavlem Hanzalem brněnská montážní firma Alfa Styl. V případě zájmu o více informací o tomto Glastetik partnerovi navštivte webové stránky www.sklenenyobklad.cz.

210.000 Kč
Cena za kompletní realizaci včetně zpracování, dopravy a instalace
36,5 m2
Celkové množství použitého skla
25 hodin
Tak dlouho trvala 2 lidem instalace skel

Rádi vám poradíme

V případě dotazů se vám budou naši odborníci rádi věnovat.

Kontaktujte nás