THERMALIUM: srdce teplických lázní

V teplických lázních byl nedávno zahájen provoz THERMALIA. Komplex termálních bazénů je jediný svého druhu: jedná se o největší, nejteplejší a nejmodernější termální bazén v ČR. Teplické prameny zde dostaly největší prostor za celou svou historii a jsou nyní dostupné v daleko větší míře nejen lázeňským hostům, ale také Tepličanům a všem návštěvníkům Teplic. Jsme rádi, že svou úlohu na tomto projektu sehrála i lesklá a matná lakovaná skla Lacobel a Matelac, a to v podobě velkoplošných skleněných obkladů. Jejich montáž zajistil instalační tým AGC.

Generální přestavba bazénu a balneoprovozu

Thermalium vyrostlo v samém středu Lázeňského domu Beethoven, na místě původního bazénu. Ten byl po 20 letech nepřetržitého provozu uzavřen a i s celým balneoprovozem prošel generální přestavbou v hodnotě čtvrt miliardy korun. Po 13 měsících rozsáhlých stavebních prací bylo dílo architekta Petra Sedláčka dokončeno a otevřeno.

Termální pramen Pravřídlo

Léčebných účinků termální vody může v  bazénech o rozloze 450 m2 využívat až 80 návštěvníků najednou. Termální pramen Pravřídlo je v obou bazénech v plné, 100% koncentraci. Teplota velkého rehabilitačního bazénu o rozměrech 24 x 14 metrů je 35 °C, druhý, určený na plavání, o rozměrech 20 x 6 m, má teplotu o něco nižší, 29 °C. Bazén, který slouží k rehabilitaci i relaxaci, zdobí sochy pasáčka vepřů a dívky nabírající vodu, které dříve stávaly před Lázeňským domem Beethovenem.

Velkoplošné skleněné obklady

Stěny hlavního bazénu jsou do výše 2,7 m obloženy skleněnými tabulemi lakovaných lesklých skel LACOBEL a lakovaných matných skel MATELAC v perleťové barvě White Pearl a místně kamenným obkladem, který tvoří pozadí pro instalaci pískovcových soch „Pasáčka“ jako symbolu objevení pramene a „dívky“ jako symbolu jeho přijetí.

Instalace a lepení skel

Kromě náročnější části práce, kdy montážní technici museli všechna skla vynosit přes několik pater, je instalace skel velice jednoduchá a rychlá záležitost a probíhá čistou, suchou cestou. K lepení byly použity silikony i další výrobky ze systému FIX-IN. Jedná se o produktovou řadu určenou k lepení skel, certifikovanou přímo sklárnou AGC jako výrobcem skel.

Video příběh

Rádi vám poradíme

V případě dotazů se vám budou naši odborníci rádi věnovat.

Kontaktujte nás